آموزشی

خرید مخزن ذخیره و نگهداری کود مایع

مخزن کود مایع

کودهای مایع، جزو کودهای کاربردی و مهم و سرشار از مواد مغذی برای رشد هر چه بهتر گیاهان هستند، این کودها به دلیل شیمیایی بودن عناصر خود، نیاز به ظروف نگهدارنده خاصی دارند تا فعل و انفعالات شیمیایی بین آنها و ظرف نگهدارنده صورت نگیرد. یکی از بهترین روش‌های نگهداری کودهای مایع، خرید و استفاده از مخزن ذخیره و نگهداری کود مایع‌ است.

مخازن کود مایع به دلیل طراحی مناسب و استاندارد، به بهترین نحو از کود مایع نگهداری نموده و مانع از هدر رفتن کود، پخش شدن آن و سایر مشکلات مشابه می‌شود. با خرید مخزن ذخیره و نگهداری کود مایع می‌توان از مزایای زیاد آن‌ها بهره‌مند شد. این مخازن با استفاده از متریال‌های مختلفی تولید می‌شوند که مخزن ذخیره و نگهداری کود مایع از جنس پلی اتیلن، جزو بهترین‌ها محسوب می‌شود. ما در این مقاله به معرفی بیشتر مخزن پلی اتیلن جهت ذخیره و نگهداری کود مایع خواهیم پرداخت، برای انتخاب و خرید بهترین منبع کود مایع تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی کلی با مخزن کود مایع و ساختار آن

کوددهی یکی از اقدامات جدایی‌ناپذیر برای رشد بهتر و سریع‌تر گیاهان است و کودهای مایع نیز امروزه بسیار رواج پیدا کرده‌اند و کمتر از کودهای جامد و قدیمی استفاده می‌شود. در این بین نگهداری صحیح از کودهای مایع اهمیت زیادی دارد و برای تحقق این امر باید از تجهیزات مناسب استفاده کرد. زیرا در صورت عدم نگهداری صحیح از آن‌ها، مشکلات و آسیب‌هایی به محیط زیست و گیاهان وارد می‌شود.

کشاورزان و بسیاری از افراد که دارای گیاهان زیادی هستند و یا مجموعه‌هایی که تولید‌کننده کود مایع هستند، برای نگهداری کودهای خود دچار مشکل می‌شوند. اما با استفاده از مخزن ذخیره کود مایع، هیچ نگرانی از بابت نگهداری از این نوع کود وجود نخواهد داشت‌‌‌. مخزن کود مایع یکی از تجهیزات کاربردی برای ذخیره کود مایع است که مزایای زیادی دارد.

ساختار مخزن نگهداری کود مایع به این شکل است که دارای یک پمپ است که عملیات تزریق و انتقال کود مایع را انجام می‌دهد. همچنین در این مخازن یک دمنده استفاده شده است که برای ترکیب کود با آب یا سایر مواد کاربرد دارد. از دیگر تجهیزات کاربردی که در مخزن کود مایع از آن استفاده شده است، فیلتر است که ذرات معلق باقی مانده در سلول را جداسازی می‌کند. بنابراین با استفاده از این مخزن، میزان غلظت کود به حد دلخواه می‌رسد. همچنین این مخازن دارای قابلیت تنظیم هستند و می‌توان با روشن نمودن پمپ مخزن و تنظیم آن با استفاده از شیر، میزان کود مورد نیاز را در مخزن ریخته و حجم مورد نظر کود به گیاهان منتقل شود.

کود مایع و نگهداری از آن

ویژگی‌های بهترین مخزن ذخیره کود مایع 

با توجه به مزایای زیاد و ویژگی‌های مثبتی که تانکر ذخیره کود مایع دارد، بسیاری از افراد متقاضی خرید آن‌ هستند. اما قطعا همه مخازن ذخیره کود مایع مناسب نیستند و برای خرید این مخازن باید ویژگی‌‌ها و موارد مختلفی را مورد بررسی قرار داد. در ادامه ویژگی‌های بهترین مخزن ذخیره کود مایع را بیان کرده‌ایم.

 • کیفیت بالای مخزن کود مایع 

اصلی‌ترین ویژگی که مخزن ذخیره کود مایع باید داشته باشد، کیفیت بالا و مقاومت آن است. مواد اولیه‌ای که برای تولید مخزن استفاده می‌شود، باید درجه یک و باکیفیت باشند تا مخزن دچار آسیب‌های مختلف مانند سوراخ شدن، نشتی و غیره نشود.

 • رعایت استانداردها در منبع کود مایع

در تولید مخزن نگهداری و ذخیره کود، باید تمام اصول و استاندارد‌ها رعایت شده باشند. مخزن کود مایع باید علاوه‌بر دارا بودن مقاومت و کیفیت بالا، دارای استانداردهای لازم نیز باشد.

 • ابعاد و اندازه‌های متنوع تانکر کود مایع

یکی از ویژگی‌هایی که بهترین مخزن ذخیره کود باید داشته باشد، تولید آن در ابعاد و اندازه‌های مختلف است. زیرا نیاز متقاضیان به استفاده از کود متفاوت است و قطعا نیاز آن‌ها به منبع ذخیره کود نیز با توجه به میزان کودی که در اختیار دارند، متفاوت است.

 • تخلیه راحت کود در مخزن کود مایع

داشتن شیر و اتصالات مناسب برای تخلیه راحت کود مایع اهمیت زیادی دارد. در صورتی که سیستم تخلیه کود مایع مناسب نباشد، نمی‌توان به راحتی از کود موجود در آن استفاده کرد و ممکن است که کود هدر برود.

 • وزن سبک و استاندارد مخزن پلی اتیلن

یکی دیگر از مولفه‌هایی که بهترین مخزن نگهداری و ذخیره کود مایع باید از آن برخوردار باشد، وزن سبک و استاندارد آن برای راحتی در جابه‌جایی و نگهداری است. زیرا جابه‌جایی مخازن سنگین وزن، زحمت و دردسرهای زیادی به همراه دارد.

 • قیمت مناسب مخزن کود

علاوه‌ بر برخورداری از ویژگی‌های ذکر شده، منبع نگهداری و ذخیره کود مایع باید از قیمت مناسب و اقتصادی نیز برخوردار باشد تا مشتریان بتوانند با توجه به بودجه خود آن را خریداری کنند.

بهترین مخزن نگهداری کود مایع 

منابع نگهداری کود مایع انواع مختلفی دارند که هر کدام ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند و باید در انتخاب بهترین نوع مخزن نگهداری کود مایع دقت لازم را نمود. مخزن پلی اتیلن، بهترین مخزن برای نگهداری کود مایع به شمار می‌رود که استفاده از آن مزایای زیادی دارد از جمله اینکه مخزن کود مایع از جنس پلی اتیلن، به انواع کود و مواد شیمیایی واکنش نشان نداده و کیفیت اولیه خود را حفظ می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این مخازن می‌توان به عدم خوردگی و زنگ زدگی آن‌ها اشاره نمود.

در منبع نگهداری کود پلی اتیلن، انواع شبکه لوله کشی متصل شده تعبیه شده و نگرانی از بابت تخلیه کود موجود در این مخازن وجود ندارد. علاوه‌ بر مزایای ذکر شده، مخزن ذخیره پلی اتیلن، از قیمت مناسب و اقتصادی نیز برخوردار است. بنابراین با توجه به مزایا و ویژگی‌های زیادی که این مخازن دارند، بهترین گزینه برای نگهداری کود مایع محسوب می‌شوند.

خرید مخزن کود مایع

خرید مخزن پلی اتیلن ذخیره کود مایع

درصورتی که شما نیز تولید‌کننده کود مایع هستید و یا به دلیل داشتن گیاهان زیاد، به کود مایع زیادی نیاز دارید، قطعا به مخزن ذخیره کود مایع نیاز پیدا خواهید کرد. با خرید مخزن ذخیره کود مایع می‌توان انواع کود مایع را با هر ترکیبی و بدون نگرانی از واکنش نشان دادن با مخزن، درون آن‌ها ذخیره کرد. بنابراین خرید این مخازن برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان کود مایع، ضروری و کاربردی است‌.

قطعا همه افرادی که از کود مایع استفاده کرده‌اند، به این مورد واقف هستند که نگهداری مقدار زیادی از کود مایع در یک مخزن، باعث نشت آن می‌شود. اما با خرید منبع کود پلی اتیلن نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت و با خیال راحت و بدون نگرانی می‌توان کود مایع را در این مخازن ذخیره کرد.

با استفاده از منابع کود پلی اتیلن، می‌توان کود مایع را برای مدتی طولانی در آن‌ها ذخیره نمود و مخازن غیر استاندارد و نامناسب کود مایع را کنار گذاشت. بنابراین خرید این مخازن، منافع و مزایای زیادی را برای استفاده کنندگان به همراه خواهد داشت.

عوامل مؤثر بر قیمت مخزن ذخیره و نگهداری کود مایع 

یکی از مهم‌ترین مسائلی که برای متقاضیان خرید تانکر پلی اتیلن نگهداری کود مایع وجود دارد، قیمت این مخازن است. به صورت کلی قیمت مخزن پلی اتیلن نسبت به سایر مخزن‌ها مناسب‌تر است و در صورتی که مخزن از کیفیت بالایی برخوردار باشد، عمر و دوام طولانی نیز خواهد داشت. اما عوامل مختلفی بر قیمت مخزن ذخیره و نگهداری کود مایع وجود دارد که ما در ادامه به بررسی مهم‌ترین این عوامل می‌پردازیم.

 • کیفیت مخزن کود پلی اتیلن

یکی از عوامل موثر و تعیین‌کننده قیمت مخزن کود پلی اتیلن، کیفیت آن است‌‌. این مخازن توسط تولیدکنندگان مختلفی تولید می‌شوند که کیفیت مواد اولیه مورد استفاده برای تولید هر یک از این مخازن، مشابه نیست‌. بنابراین کیفیت مخزن پلی اتیلن و میزان استحکام آن، تاثیر بسزایی بر قیمت آن دارد.

 • ابعاد و اندازه مخزن کود

باتوجه به نیاز و خواسته مختلف متقاضیان، منبع ذخیره کود مایع در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید می‌شود. ابعاد و اندازه مخزن تاثیر مستقیمی بر قیمت آن دارد‌. برای مثال هرچه مخزن بزرگ‌تر باشد، مواد مورد استفاده در تولید آن بیشتر بوده و فرایند تولید آن نیز بیشتر شده و قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. بنابراین با توجه به ابعاد و اندازه‌‌ای که مخزن دارد، قیمت آن نیز مشخص می‌شود.

 • تولید‌کننده و برند مخزن کود

تولیدکنندگان زیادی در سراسر ایران در حال تولید مخزن کود پلی اتیلن هستند که نحوه قیمت‌گذاری این مجموعه‌ها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین با توجه به تولید‌کننده و برندی که مخزن ذخیره کود مایع پلی اتیلن دارد، قیمت آن نیز مشخص می‌شود.

 • طراحی و مدل منبع کود

منابع ذخیره کود مایع در اشکال و مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که این عامل نیز یکی دیگر از عوامل تعیین‌کننده قیمت این مخازن است. بنابراین برای اطلاع از قیمت این مخازن، باید ابتدا طرح، مدل و لیتراژ مورد نظر خود را انتخاب شود.

 • نحوه خرید مخزن کود مایع

امکان خرید مخازن ذخیره و نگهداری کود مایع، از تولیدکنندگان و واسطه‌های مختلف وجود دارد‌. قطعا خرید این مخازن از واسطه‌ها قیمت بیشتری دارد و در مقابل با خرید مستقیم آن‌ها از تولیدکنندگان اصلی و حذف واسطه‌ها، می‌توان آن‌ را با قیمت مناسب‌تر خریداری نمود.

بهترین مجموعه برای خرید مخزن ذخیره کود مایع 

مخزن نگهداری و ذخیره کود مایع باید از مجموعه‌های معتبر و شناخته‌شده‌‌ای خریداری شود که باکیفیت‌ترین مخازن پلی اتیلن را عرضه می‌کنند. همچنین بهتر است که مجموعه‌ای برای خرید مخزن ذخیره کود انتخاب شود، که واسطه‌ها را تا حد امکان حذف نموده و از این طریق باعث کاهش قیمت مخازن شده باشد.

برای خرید مخزن کود مایع از مجموعه‌ای که تمام این ویژگی‌ها را داشته باشد، می‌توانید از سایت البرز مخزن استفاده کنید. مجموعه البرز مخزن، باکیفیت‌ترین مخازن پلی اتیلن ذخیره کود مایع را با مناسب‌ترین قیمت در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. همچنین به دلیل تنوع بالای منابع ذخیره کود در این مجموعه، می‌توان با توجه به نیاز و خواسته خود، مخزن مناسب را انتخاب کنید.

نتیجه‌گیری 

کودهای مایع، جزو کودهای مهم و پر استفاده هستند که کمک زیادی به افزایش رشد گیاهان می‌کنند. یکی از نکات مهمی که برای استفاده از کودهای مایع باید در نظر گرفته شود، نگهداری و ذخیره کود مایع است. خوشبختانه مخازنی تولید شده‌اند که می‌توان به منظور نگهداری از کود مایع از آن‌ها استفاده نمود.

این مخازن به گونه‌ای طراحی و تولید شده‌اند که سبب نگهداری صحیح و بدون خطر کود مایع، فیلتر شدن آن و انتقال و پخش راحت کود شده‌اند. مخازن ذخیره کود مایع با استفاده از متریال‌های مختلفی تولید می‌شوند که مخازن پلی اتیلن کود مایع، جزو بهترین آنها هستند. به منظور خرید مخزن ذخیره کود مایع باید به کیفیت مخزن، ابعاد و اندازه‌های آن، قیمت مخزن، وزن آن، نحوه تخلیه و مواردی از این قبیل توجه کافی نمود. امکان خرید راحت و سریع مخزن ذخیره کود مایع از سایت البرز مخزن وجود دارد و می‌توانید به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *