آموزشی

چطور بهترین مخزن آب پلی اتیلن را انتخاب کنیم؟

بهترین مخزن آب پلی اتیلن

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که چطور می توان بهترین مخزن آب پلی اتیلن را انتخاب و خریدارای کنید یا سوالاتی مشابه به این سوال در ذهنتان دارید با ما در ادامه مقاله همراه شوید تا پاسخ را دریابید.

 

اصلا چرا مخزن آب پلی اتیلن؟

مخزن آب پلی اتیلن نسبت به مخزن فلزی موجود در بازار وزن کمتری داشته و قیمت پایین تری نیز دارد. به دلیل وزن پایین، به طبع امکان حمل و نقل و نصب آسان تری هم دارد. طول عمر بهترین مخزن آب پلی اتیلن و مخزن فلزی در صورت استفاده صحیح، طولانی مدت است. همچنین مخزن آب پلی اتیلن خاصیت ضد خوردگی، ضد جلبکی و آنتی باکتریالی دارد. در مقابل مخزن فلزی استیل ضد زنگ نسبت به خوردگی مقاوم است، اما شرایط نگهداری سخت تری نسبت به مخازن پلی اتیلن دارد.

مخزن آب پلی اتیلن از پلیمری به نام پلی اتیلن فود گرید که از مشتقات نفت خام است، به روش روتومولدینگ ساخته می شود. استفاده از روش قالب گیری (روتومولدینگ) امکان تولید مخازن در اشکال و ابعاد مختلف را فراهم می کند. مخزن آب پلی اتیلن به دلیل ترکیبات به کار رفته در ساختارش پیوندهای شیمیایی مستحکم و فشرده ای داشته و در مقابل مواد دیگر به سختی واکنش می دهد. بهترین مخزن آب پلی اتیلن با داشتن این ویژگی درجات پایداری بالایی داشته و میزان خوردگی در آن تقریبا صفر است. بهترین مخزن آب پلی اتیلن کاملا بهداشتی بوده و برای مصارف خانگی، کشاورزی، نگهداری مواد شیمیایی و جمع آوری فاضلاب و آب باران مناسب می باشد.

 

مخزن آنتی باکتریال = بهترین مخزن آب پلی اتیلن

بهترین مخزن آب پلی اتیلن

در بین انواع مخازن پلی اتیلنی امروزه به دلیل اهمیت ویژه ای که به سلامتی افراد می دهند، استقبال از مخزن آب پی اتیلنی آنتی باکتریال بسیار بیشتر شده است. از جدیدترین مخازن که به صورت جدید و با تکنولوژی های پیشرفته تولید می شود، همین مخزن آنتی باکتریال است. ماده موجود در مخزن آب آنتی باکتریال به طور مؤثر با باکتری ها و میکروارگانیسم ها مبارزه می کند، در نتیجه آب سالم و بهداشتی باقی می ماند که سلامتی افراد را به دنبال دارد. این مزیت نه تنها سبب نگهداری آب سالم می شود، بلکه باعث جلوگیری از رشد جلبک ها و کاهش 99 درصدی باکتری ها در داخل منبع آب می شود. این مخزن علاوه بر جلوگیری از جلبک زدن آب، به عنوان بهترین مخزن آب پلی اتیلن ضد جلبک نیز انتخاب شناخته می شود.

 

بهترین مخزن آب پلی اتیلن برای نگهداری آب شرب شهری چه مخزنی است؟

در حال حاضر بهترین مخزن آب پلی اتیلن برای ذخیره و نگهداری آب شرب شهری، مخزن آب پلی اتیلن سه لایه است. اما چرا سه لایه بودن مخزن اهمیت دارد؟

در بهترین مخزن آب پلی اتیلن سه لایه از یک لایه مشکی رنگ برای جلوگیری از عبور نور خورشید به سطح درونی استفاده می شود. در این حالت رشد و تکثیر جلبک ها غیر ممکن می شود. اما وجود این فیلتر نوری هیچ تاثیری در استحکام ساختاری و افزایش ضخامت مخزن ندارد. مخزن سه لایه پلی اتیلن به دلیل وجود این لایه مراحل ساخت بیشتری را طی نموده و به همین سبب قیمت بهترین مخزن آب پلی اتیلن سه لایه بیشتر از منبع تک لایه است.

در منبع آب سه لایه به علت عدم عبور نور، سطح درونی مایع مشخص نمی شود. از این مخازن بیشتر برای نگهداری آب شرب و مایعات حساس به نور استفاده می کنند. برای تشخیص این مخزن سه لایه از تک لایه می توان از نور استفاده کرد. اگر دورن مخزن سایه تشکیل شود، این مخزن بی رنگ یا تک لایه است.

لایه داخلی مخزن تک لایه و سه لایه در ارتباط مستقیم با آب و مایع درونی قرار دارد. بنابراین باید از مواد مورد تایید سازمان غذا و دارو تهیه و تولید شود تا بر روی کیفیت مواد داخلی تاثیری نگذارد. بنابراین هنگام خرید بهترین مخزن آب پلی اتیلن برای نگهداری آب شرب حتما به سه لایه بودن آن توجه کنید.

 

چرا بهترین مخزن آب پلی اتیلن چهار لایه نیست؟

افزایش تعداد لایه های بهترین مخزن آب پلی اتیلن زمانی امکان پذیر است که از منبع برای نگهداری مواد اسیدی و شیمیایی استفاده شود. در اینصورت افزایش تعداد لایه ها منطقی بوده و از نظر هزینه به صرفه خواهد بود. معمولا سازندگان، این مخازن را با عنوان مخازن پلی اتیلن تقویت شده یا ضد اسید تولید می کنند. در برخی از مخازن چهار لایه، لایه درونی از فوم ساخته می شود. این لایه فوم شبیه عایق عمل نموده و محافظ گرما و سرمای مایع درون مخزن است. مخزن آب چهار لایه از نظر کارایی و مقاومت هیچ تفاوتی با مخزن سه لایه ندارد و از نظر اقتصادی نیز به صرفه نیست و تنها در صورت درخواست مشتری (خریدار) این منبع پلی اتیلنی تولید می شود.

 

آیا امکان آسیب رسیدن به بهترین مخزن آب پلی اتیلن وجود دارد؟

مخزن قیفی پلی اتیلنی _ البرز مخزن

چراکه نه! بهترین مخزن آب پلی اتیلن هم آسیب می بیند. مخزن آب پلی اتیلن مقاوم در برابر ضربه و دارای عمر طولانی است. اما در برخی موارد به دلایل مختلف این منبع نیز آسیب می بیند. برای مثال ممکن است مخزن به شیوه صحیحی نصب نشود، که در این صورت دچار ایراد می شود. یا اینکه گاهی اوقات از موادی با دانسیته بالا در این مخزن استفاده می شود که بازهم باعث صدمه دیدن مخزن می شود. حتی در مواردی مشاهده شده است که فرآیندهای غیراستانداردی در برخی از شرکت های تولیدی به هنگام تولید مخزن انجام می شود که این مورد نیز بر روی کیفیت بهترین مخزن آب پلی اتیلن تاثیر می گذارد و باعث کاهش عمر تانکر آب می شود. از این رو کارخانه های معتبر تولید کننده مخازن پلی اتیلنی، با ارائه گارانتی های بلند مدت سعی در ایجاد اطمینان خاطر در مشتریان می کنند.

 

اما برای خرید بهترین مخزن آب پلی اتیلن چه روش هایی وجود دارد؟

قاعدتا پس کسب اطلاعات مختصر و بررسی اجمالی در اینترنت، شما برندهای مختلف تولید کننده مخزن آب پلی اتیلنی مشاهده می کنید. اطمینان به هر شرکتی عموما کار ساده ای برای خریداران نیست.

اما شما با مراجعه به سایت البرز مخزن که نماینده رسمی شرکت تهران پلیمر یارا می باشد می توانید تمامی محصولات باکیفیت این شرکت را با جزئیات و قیمت مشاهده کنید و در صورت تمایل به صورت آنلاین ثبت سفارشتان را انجام دهید.

در روش دوم چنانچه نیاز به مشاوره دقیق تر داشتید، می توانید با شماره 44200250_026 تماس حاصل نمایید و از مشاوره های رایگان استفاده کنید و سفارش خود را برای خرید بهترین مخزن آب پلی اتیلن به صورت تلفنی ثبت کنید.

مقایسه انواع مارک های مخزن پلی اتیلن

بهترین برند مخزن آب پلی اتیلن در واقع برندی می باشد که بتواند نیاز مشتریان را با تولید مخزن با کیفیت تامین کند. بهترین مخزن آب پلی اتیلن باید از نظر معیارهای مختلفی دارای کیفیت بالایی باشد.

نحوه تولید، طراحی و ساخت مخزن آب پلی اتیلن در برتری یک مارک نسبت به سایر مارک ها بسیار تاثیر گذار می باشد. زیرا در ساخت بهترین مخزن آب پلی اتیلن اغلب از روش پخت دورانی یا چرخشی با فرکانس های مختلف استفاده می شود. در پروسه ساخت بهترین مخزن آب پلی اتیلن، زمان پخت و کیفیت مواد بر دوام و عمر مفید یک منبع آب پلی اتیلنی با کیفیت بسیار اثرگذار است.

شرکت های پلاستونیک، طبرستان، شرکت کیان صنعت پاسارگاد، تهران پلیمر، کوشا پلاست و … در رده بهترین و بزرگترین تولید کنندگان مخازن پلی اتیلن شناخته می شوند. این شرکت ها با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و رعایت استاندارهای لازم محصولات با کیفیت ساخته و در نمایندگی های معتبر عرضه می کنند.

شرکت پلاستونیک در سال 1385 در شهرک صنعتی شماره یک ساری (استان مازندران) تأسیس شد. در حال حاضر با تولید سالیانه در حدود 1300 تن انواع محصولات پلی اتیلنی نقش مهمی در تأمین تقاضای بازار داخل کشور و کشورهای همسایه برعهده دارد.

مجتمع پلاستیک طبرستان در سال 1375 تأسیس و فعالیت تولیدی خود را در سال 1377 در زمینی به مساحت 8500 متر مربع در شمال ایران در شهر تاریخی و سرسبز ساری آغاز کرد. رویکرد کیفیت گرا، احترام به مشتری، توجه ویژه به منابع انسانی و سرمایه گذاری بر تحقیق و توسعه از اهداف این شرکت می باشد.

شرکت کوشا پلاست گلستان در سال ۱۳۸۵ تأسیـس شد. این شرکت دارای ماشین آلات پیشرفته روتومولدینگ جهت تولید محصولات با کیفیت بسیار عالی برای بازار مصرف می باشد.

شرکت ایران پاش تولید کننده بزرگترین مخازن پلی اتیلن یکپارچه در جهان در سال 1366 در ارومیه تاسیس شد که حدود 600 نوع تنوع محصول دارد.

شرکت صدرا پلیمر اسپادانا با انگیزۀ گسترشِ فرهنگِ استفاده از مخازن پلی اتیلن به دلیل سالم و بهداشتی بودن، نسبت به مخازنِ فلزی و بتنی، که بیشتر به دانشِ گذشته مربوط بوده ایجاد گردیده است. تمرکز اصلیِ این مرکز، بر روی مخازن و وان های ذخیرۀ آبِ آشامیدنی، مواد غذایی، مشتقّات نفتی و محصولات شیمیایی است که اکثر خواستگاهِ آن، واحد های مسکونی، تجاری و صنعتی می باشد.

 

لیست تولیدکنندگان مخزن آب پلی اتیلن در کشور:

 • شرکت تولیدی پلاستونیک واقع در بزرگراه آزادگان تهران، این شرکت تولید کننده طیف وسیعی از محصولات از قبیل اسباب بازی، صنعتی و کشاورزی و مخازن ذخیره آب و تصفیه فاضلاب را شامل می شود.
 • شرکت تولیدی ایران پاش تولید کننده انواع مخازن پلی اتیلن یکپارچه، انواع مخازن عمودی و مکعبی، افقی و ته قیفی می باشد.
 • شرکت توسعه محور شریان کاو واقع در خیابان ملاصدرا تهران، تولید کننده مخازن و سیستم های تصفیه پلی اتیلن می باشد.
 • شرکت صدرا پلیمر اسپادانا واقع در بزرگراه نواب تهران، تولید کننده مخازن و محصولات پلی اتیلن می باشد.
 • شرکت کیان صنعت پاسارگاد واقع در خیابان آفریقا تهران. این شرکت تولید کننده مخازن پلی اتیلن می باشد.
 • گروه صنعتی آب واقع در جاده قدیم تهران _کرج، تولید کننده مخازن صنعتی، مخازن آب و مخازن هوا می باشد.
 • شرکت تولیدی نکا پلاستیک واقع در خیابان طالقانی تهران، تولید کننده مخازن پلی اتیلن می باشد.
 • شرکت تولیدی تهران مخزن واقع در شریعتی تهران. این شرکت تولید کننده مخازن پلی اتیلن، مخازن افقی و عمودی، مخازن مکعبی عمودی و افقی، مخزن بیضی، مخزن زیر پله می باشد.
 • گروه صنعتی ناب واقع درمیدان آرژانتین تهران، تولید کننده مخازن آب فایبر گلاس، سپتیک تانک پلی اتیلنی می باشد.
 • شرکت تولیدی آریا پلاست آکام واقع در خیابان وزرا تهران، تولید کننده انواع مخازن قابل حملIBC و مخازن عمودی و افقی زیر پله و آسان رو می باشد.
 • شرکت تولیدی آریا پلاست فراز دماوند واقع درجاده مخصوص تهران _ کرج، کننده مخازن آب، ذخیره آب باران،تصفیه فاضلاب، وان و مخازن سم پاش می باشد.
 • شرکت تولیدی آذران پلاست واقع درجاده مخصوص تهران _کرج. این شرکت تولید کننده مخازن پلی اتیلن و پالت های پلاستیکی است.
 • شرکت تولیدی جهان پلاست واقع دربلوار کشاورز اصفهان، تولید کننده مخازن پلی اتیلن است.
 • شرکت صدرا پلیمر اسپادانا واقع درخیابان جی اصفهان، تولید کننده مخازن و محصولات پلی اتیلنی می باشد.
 • شرکت تولیدی رادمان پلاستیک آپادانا واقع در اصفهان، تولید کننده مخازن پلی اتیلن، مخازن افقی و عمودی می باشد.
 • مجتمع پلاستیک طبرستان واقع در ساری، تولید کننده مخازن پلی اتیلنی تک لایه و سه لایه، چهار لایه می باشد.
 • شرکت تولیدی هرمز برکه واقع بندر عباس. این شرکت تولید کننده مخازن پلی اتیلن می باشد.
 • شرکت توان صنعت پلاست واقع در شهرک صنعتی شیراز. این شرکت تولید کننده مخازن پلی اتیلن و جداول ترافیکی می باشد.
 • گروه تولیدی دنیا (هماپلاست) واقع در شهرک صنعتی شیراز، تولید کننده مخازن پلی اتیلن چند لایه، مخازن نگهداری مایعات از جمله آب شرب
 • شرکت فرتاک پلاستیک بیستون واقع در میدان مصدق کرمانشاه. این شرکت تولید کننده مخازن پلی اتیلن می باشد.
 • شرکت خوشکو پلاست واقع در سلماس ارومیه، تولید کننده مخازن پلاستیکی وانواع مخازن پلی اتیلن می باشد.

 

معرفی جامع از شرکت تهران پلیمر

شرکت تهران پلیمر یارا یکی از با سابقه ترین و در عین حال موفق ترین شرکت های فعال در زمینه تولید انواع مخازن، وان و محصولات سفارشی پلی اتیلنی (از قبیل دکوراتیوهای نوری، انواع گلدان های نوری، کلبه اسکیمو (کلبه اسکان)، منهول فاضلاب، شیرینگ زباله و… ) از جنس پلی اتیلن می باشد.

این شرکت فعالیت تولیدی خود را در سال 1381 با ظرفیت تولید 300 تن در سال در محدوده صفادشت استان البرز آغاز کرد. از همان ابتدا دغدغه اصلی مدیریان همگام سازی تولید با دانش روز دنیا و به روز آوری ماشین آلات و محصولات با اقتباس از دانش روز دنیا بوده است.

شرکت تهران پلیمر یارا یکی از بهترین مارک های تولید کننده مخزن آب پلی اتیلنی است که ازروش روتومولدینگ (چرخشی) در تولید مخازن استفاده می کند. تهران پلیمر سال هاست در این زمینه تجربه دارد و مخازن را با جدیدترن و به روزترین دستگاه ها تولید می کند.

شرکت تهران پلیمر یارا یکی از شرکت های با سابقه درخشان در تولید منابع آب پلی اتیلنی بوده و تنها تولید کننده مخازن آنتی باکتریال در کشور می باشد. مخازن تولیدی این شرکت با توجه به داشتن تائیدیه های استانداردهای ملی و بین المللی و همچنین مجوزهای بهداشتی گزینه مناسبی برای مصرف کنندگان محترم جهت خرید انواع مخزن های پلی اتیلنی با کیفیت می باشد. از این رو با توجه به افزایش مشتریان جهت خرید مخازن پلاستیکی به جرات می توان گفت که تهران پلیمر یکی از تولید کنندگان بهترین مخزن آب پلی اتیلن می باشد.

 

به چه علت محصولات شرکت تهران پلیمر یارا نسبت به دیگر مارک های مخزن پلی اتیلن گرانتر می باشد؟

گرانتر بودن مخازن شرکت تهران پلیمر یارا نسبت به برخی از مارک های دیگر دارای دلایل مختلفی می باشد. یکی از این دلایل، پائین آوردن هزینه تولید آن شرکت ها با استفاده از مواد اولیه درجه دوم و بازیافتی می باشد، دلیل دیگر درست نبودن حجم تولیدی مخزن و استفاده از مواد اولیه کمتر که باعث می شود وزن محصول پائین تر باشد و در نتیجه آن باعث کاهش قیمت مخزن با عمر مفید کم می شود. گارانتی نامعتبر محصول و عدم رعایت و نداشتن استاندارد های بهداشتی و … از دلایل ارزان تر بودن قیمت مخزن پلی اتیلن برخی مارک ها می باشد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.