آموزشی

مخزن 500 لیتری فلزی

مخزن 500 لیتری فلزی

تغییرات اکوسیستم و وجود بحران خشکسالی باعث شده است تا بسیاری از افراد، صنایع و مراکز مختلف از مخزن فلزی برای نگهداری و تنظیم فشار آب استفاده کنند. مخزن‌های فلزی در لیتراژهای مختلف جهت خرید وجود دارند که به خریداران این امکان را می‌دهند که متناسب با نیاز خود بتوانند بهترین گزینه را انتخاب کنند. به عنوان نمونه افرادی که برای محیط‌های کوچک به دنبال خرید یک مخزن با کیفیت هستند، می‌توانند مخزن 500 لیتری فلزی را انتخاب کنند. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی مخزن 500 لیتری فلزی بپردازیم.

کاربرد مخزن فلزی در زندگی امروزی

مخزن فلزی یکی از قدیمی‌ترین مخازن نگهداری و ذخیره سازی آب شرب و غیرشرب محسوب می‌شود. امروزه با توجه به تنوع متریال به کار رفته در تولید این محصولات، خریداران می‌توانند سیالات سوختی و مواد شیمیایی را نیز در این مخازن نگهداری کنند. مخازن فلزی به دلیل مقاومت زیادی که در برابر ضربه و خوردگی دارند، به عنوان یک مخزن با کیفیت جهت نگهداری سیالات شناخته می‌شوند.

طراحی مخزن فلزی به گونه‌ای است که افراد، صنایع و سازمان‌ها بر حسب مکان خود می‌توانند مدل‌های مختلف این مخازن را خریداری کنند. انواع مخازن فلزی آب در سایزها و لیتراژهای مختلف تولید شده است که مصارف خانگی، کشاورزی و دامداری دارد. این مخازن به شکل افقی، عمودی، گرد، بیضی شکل، زیرپله‌ای و… قابل خریداری هستند.

شناخت لیتراژهای مخازن فلزی

لیتراژهای در نظر گرفته شده برای مخزن فلزی گوناگون است، لذا خریداران با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارند می‌توانند انواع مخازن فلزی را برای نگهداری آب و سایر سیالات خریداری کنند. از مهم‌ترین لیتراژهای مخازن فلزی آب می‌توان به مدل‌های زیر اشاره کرد:

 • مخزن 55 لیتری
 • مخزن 100 لیتری
 • مخزن 150 لیتری
 • مخزن 200 لیتری
 • مخزن 220 لیتری
 • مخزن 500 لیتری
 • مخزن 750 لیتری
 • مخزن 1000 لیتری
 • مخزن 2000 لیتری
 • مخزن 10000 لیتری
 • مخزن 20000 لیتری

مخزن فلزی

هر کدام از مخازن آب در بالا دارای قیمت‌های متفاوتی هستند، چرا که از لحاظ ابعاد و شکل طراحی با یکدیگر متفاوت هستند. از میان لیست بالا، مخزن 500 لیتری فلزی به عنوان محبوب‌ترین مخزن شناخته می‌شود چرا که از لحاظ ابعاد، استاندارد بوده و قابل استفاده در مکان‌های مختلف است.

بررسی مخزن 500 لیتری فلزی

مخزن 500 لیتری فلزی جزو محبوب‌ترین مخازن نگهداری آب و سیالات است که از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است. افرادی که قصد خرید مخزن 500 لیتری فلزی را دارند، در صورت داشتن محدودیت ارتفاع می‌توانند مخزن 500 لیتری عمودی کوتاه را خریداری کنند. این مخازن دارای طراحی‌های متنوعی هستند که باعث می‌شوند متقاضیان با انتخاب‌های زیادی در حین خرید روبرو شوند. از انواع مخازن 500 لیتری قابل خریداری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 500 لیتری زیر پله
 • 500 لیتری بیضی
 • 500 لیتری مکعبی
 • 500 لیتری قیفی
 • 500 لیتری افقی

متریال استفاده شده در تولید مخزن 500 لیتری فلزی به گونه‌ای است که مانع رسیدن نور خورشید به درون مخزن می‌شود، این امر می‌تواند برای جلوگیری از رشد جلبک درون آب و سیالات بسیار موثر باشد. افرادی که می‌خواهند از رشد باکتری‌ها درون مخزن به طور صد در صد جلوگیری کنند، بهتر است به دنبال انتخاب مخزن‌های سه لایه پلی اتیلن باشند.

تفاوت مخزن 500 لیتری فلزی و پلی اتیلن

این دو متریال در صنعت مخازن تفاوتهای چشمگیری با یکدیگر دارند که از عمده آنها می‌توان به وزن بالای مخزن فلزی و وزن پایین مخزن آب پلی اتیلن اشاره کرد. مخزن آب پلی تیلن با قابلیت جابجایی آسان برای استفاده در ساختمان‌ها سیار مناسب است. همچنین استفاده از مواد فودگرید در ساختار این منبع آب سبب می‌شود برای استفاده در صنایع خوراکی و نگهداری بهداشتی آب آشامیدنی مناسب باشد و هیچگونه فعل و انفعال شیمیایی بین مایعات نگهداری شونده و بدنه مخزن اتفاق نیفتد. مخزن 500 لیتری پلی اتیلن مزایایی دارد که ممکن است در برخی موارد نسبت به مخزن 500 لیتری فلزی پیشی بگیرد. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت مشاوره با کارشناسان البرز مخزن تماس بگیرید.

جمع بندی

امروزه کاربرد خرید مخزن آب افزایش یافته است، چرا که مدیریت مصرف آب به دلیل بروز کم آبی و بحران خشکسالی بسیار مهم است. طراحان مخازن آب با استفاده از متریال‌های مختلف سعی کرده‌اند تا انواع مخزن آب را در لیتراژهای مختلف تولید کنند. خریداران بر حسب بودجه و نیاز خود می‌توانند از میان مدل‌های مختلف، بهترین محصول را انتخاب و خریداری کنند.

در این مقاله علاوه بر معرفی لیتراژهای مخزن آب، به بررسی مخزن 500 لیتری فلزی پرداخته شده است تا خریداران قبل از خرید نهایی بتوانند با آگاهی بیشتر خرید خود را از طریق نمایندگی‌های معتبر نهایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *